Περιβαλλοντικό πρόγραμμα

Την χρονIά που πέρασε (2013-2014) ομάδα παιδιων του σχολείου μας σε συνεργασία με τις καθηγήτριες τους κα Ασαργιωτάκη, κα Μανωλεδάκη, κα Μπιλά και κα Μανιουδάκη εκπόνησαν ένα περιβαλλοντικό πρόγραμμα με θέμα το ευλογημένο δέντρο της Κρήτης την ελιά .Την  εξαιρετική δουλειά , τις ευχάριστες στιγμές, τις εμπειρίες που αποκόμισαν μαθητές και καθηγητές μπορείτε να αντιληφθείτε κάνοντας κλικ εδώ.

Στα πλαίσια του προγράμματος τα παιδιά με τους συνοδούς καθηγητές τους επισκέφτηκαν τον Άστρικα και τις Βούβες Κισάμου. Μια γεύση όσων έζησαν στις εκπαιδευτικές τους επισκέψεις μπορείτε να πάρετε κάνοντας κλικ εδώ.

Όμως οι επισκέψεις δεν τέλειωσαν εκεί. Συνεχίστηκαν στον Κεφαλά Αποκορώνου και στο κέντρο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης Βάμου. Στιγμές από τις εκδομές αυτές μοιράζονται οι συμμετέχοντες στο πρόγραμμα μαζί μας . Δεν έχετε παρά να κάνετε ένα ακόμα κλικ εδώ.