ΔΡΑΣΕΙΣ-ΕΡΓΑΣΙΕΣ

Την Τετάρτη 29/1/2014 το απόγευμα στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε ομιλία  με θέμα :<<Ασφαλής πλοήγηση στο διαδΊκτυο - Κίνδυνοι που ελοχεύουν>>. Η ομιλία  απευθύνθηκε σε γονείς και εκπαιδευτικούς . Σε αυτήν συμμρτείχαν ο σχολικός σύμβουλος πληροφορικής κος Γ. Γώγουλος καθώς και ο Δρ Ε. Σκουνάκης πραγματογνώμονας μηχανικός του πρωτοδικίου και της Εισαγγελίας Χανίων.Οι φωτογραφίες που ακολουθούν είναι από την ομιλία.

diadiktiodiadiktio.1jpg

Προβολή ταινίας από την εφηβική - νεανική ταινιοθήκη στον κινηματογράφο <<Αττικόν>> για τους μαθητές του σχολείου μας με δαπάνη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Ομιλία ευαισθητοποίησης των μαθητών για τα τροχαία ατυχήματα από τον νευροχειρούργο του νοσοκομείου Χανίων κο Κρασουδάκη Αντώνη.

Ομιλία για την ενημέρωση και πρόληψη από εξαρτησιογόνες ουσίες από την κα Επιτροπάκη στις 12/2/2014 στις 6:00 μμ.

Συνδιοργάνωση ημερίδας με θέμα <<Το Ευρωπαικό μονοπάτι Ε4 και οι Αρχαίες πόλεις της Κρήτης>> από την Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, την Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Χανίων, το ΚΠΕ Βάμου, το 6ο Γ/σιο Χανίων και το Γ/σιο Κουνπουπιδιανών στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων το Σάββατο 22/2/2014